Drapeli Gelinlik Modelleri

Drapeli Gelinlik Modelleri
15 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 536 kez okundu.

Drapeli Gelinlik Modelleri

                Konfeksiyon sektöründe baktığımızda büyük bir değişim ve gelişimin izlerini görebiliyoruz. Elbette gelinlik modelleri de bu değişim ve gelişimden nasibini almaktadırlar. Artık hem şekil, hem model, hem görüntü olarak muazzam gelinlikler üretilebiliyor. İşte bu gelinliklerden birisi de drapeli gelinlik modelleri.

Drape Nedir?

                Son günlerde adını çok duyduğumuz fakat ne olduğu konusunda net bir fikrimizin olmadığı drapeler, gelinliklerde de karşımıza çıkmaya başladılar. Peki, nedir bu drape? Drape, kumaşın katlanıp dikilerek şekil verilmesi ile oluşan kısmıdır. Bahsedilen kumaş düz, pileli, verev ve daha birçok şekilde katlanabilir.

Nerelerde Kullanılıyor?

                Drape, elbiselerde, gelinliklerde, eteklerde, bluzlarda, gömleklerde görebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra evlerimize şıklık katan perdelerde de drapeye rastlayabilirsiniz. Gelinlik ciheti ile bakacak olursak drapeler gelinliğe ve akabinde geline farklı bir hava, bir şıklık katmayı başarıyor.

Beğeninize Sunulan Modeller

                Mevcut gelinlik modelleri (A kesim, prenses kesim, balık kesim, dar kesim) kendi bünyesinde drapeleri barındırmaktadır. Öncelikle yapmanız gereken vücudunuzun şekline ve isteğinize göre bir gelinlik modeli seçmek olacak. Sonrasında ise yapmanız gereken drapenin konumunu ve biçimini belirlemek olacak.

Gelinliğinize Farklı Bir Hava Katın

                Hiç şüphe yok ki her bayan düğününde giydiği gelinliğin özel olmasını ister. Daha önce görülmemiş, giyilmemiş bir model olmasını ve üzerinde giydiğinde göz alıcı durmasını ister. Bu arzuları gerçekleştirmek istiyorsanız, drapeli gelinlik modellerinden tercih yapmak doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Alisse Nuera Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git