Nikâh Elbisesi Nasıl Olmalıdır?

Nikâh Elbisesi Nasıl Olmalıdır?
22 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 1.999 kez okundu.

Nikâh Elbisesi Nasıl Olmalıdır?

                Günümüzde milyonlarca bayan nikâh elbisesi nasıl olmalıdır sorusunun cevabını arıyor. Bu sorunun sorulmasındaki en büyük etken, düğün ve nikâhın statülerinin birbirinden belirgin farklar ile ayrılmasıdır. Bu farklardan birisi nikâhın yakın dostlar ve akrabalar ile yapılması, düğüne ise davetli sayısının fazla olmasıdır. Ayrıca nikâh gününün gelindeki yeri ve düğün gününün gelindeki yeri ayrıdır.

Nasıl Bir Elbise Giyilmeli?

                Nikâhta giyilecek elbise seçilirken, nikâh haricinde bir kına gecesi, bir nişan gecesi ve bir düğün yapılacağı unutulmamalıdır.  Bu bilgi ışığında söylenebilir ki nikâh kıyafeti çok abartılı olmamalıdır. Ancak günlük kıyafet gibi de olmamalıdır. En doğru nikâh kıyafeti sadelikten ve şatafattan uzak olan elbisedir.

Diğer Kıyafetlerden Farklı Olmalı

                Çoğu gelin adayı tüm bu organizasyonlar başlamadan giyeceği kıyafetleri ayarlıyor. Nikâhta giyeceğiniz kıyafetin diğer elbiselerden farklı olmasına özen göstermeniz faydalı olacaktır. Örneğin nişanda uzun kıyafet giyilecekse, nikâhta kısa elbise giyilebilir. Bununla birlikte bir gün göğüs dekoltesi kullanılacaksa, nikâhta sırt dekoltesine yer verilebilir.

Renkler Önemli

                Renkler, bulunduğunuz ortama göre seçilmelidir. Nikâh dediğimiz olay resmiyet ve ciddiyet içerdiği için beyaz, krem, lacivert gibi renklerin tercih edilmesi doğru olacaktır. Pembe, kırmızı, sarı gibi eğlenceli renkleri düğüne saklayabilirsiniz. Siz de nikâh elbisesi nasıl olmalıdır sorusunun cevabını bulduktan sonra doğru kıyafeti tercih edebilirsiniz. Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki doğru elbise zaman ve mekânın göz önünde bulundurularak seçildiği elbisedir.

Bir önceki yazımız olan Düğün Elbiseleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Arama Terimleri

  • nikah elbisem nasıl olsun
  • nikahta giyilecek elbiseler
  • nikahta nasıl kıyafet seçmeliyim
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git