Vücut Tipine Göre Damatlık Seçimi

Vücut Tipine Göre Damatlık Seçimi
4 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.142 kez okundu.

Düğün günü sadece gelinlerin değil elbette. Damat beylerin de bu özel günde nasıl görünecekleri konusunda endişeleri olabilir. Seçecekleri damatlık ile prensler gibi görünmek isteyebilir ve gelininin yanına yakışmak için elinden geleni yapmak isteyebilir. Bu nedenle iyi bir damatlık sahibi olmak isteyen damat adaylarının ilk kriterleri şüphesiz ki vücut tipine göre damatlık seçimi olacaktır. Renk ya da stil değiştirilebilir kriterlerdir fakat vücut tipimiz değişmeyeceğinden damatlık modelinin de bize en uygunu olduğundan emin olmalıyız. Damat adayları da gelinler gibi bazı kusurları olduğunu düşünebilir ve bunları kapatmak isteyebilir. Siz de kısa, çok uzun, kilolu ya da çok zayıf olduğunuzu düşünüyorsanız bu tavsiyelere göz atmalısınız.

 

 

Fit Görünün

 

                Kilolu damat adaylarının tercih edeceği rengin siyah olacağı aşikardır. Şimdi gelelim model seçimine. Model olarak göbeğinizi kapatacak yani bir nevi kamufle edecek tipteki ceketleri tercih edebilirsiniz. Kilolu erkeklerin kaçınması gereken kıyafet yelek olacaktır. Yelek kullanmadan yalnızca gömlek ve ceket ile daha fit bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ayrıca bir diğer önemli detay da papyon kullanmak konusunda ısrarcı olmamanız. Kesinlikle papyon kullanmamalısınız çünkü olduğunuzdan daha kilolu görünebilirsiniz. Tüm bu önerileri vücut tipine göre damatlık seçimi konusu altında toplayarak size yardımcı olmaya çalışacağız.

 

 

Sönük Kalmayın

 

                Eğer zayıf bir yapınız varsa gelinin yanında daha sönük kalmanız ihtimaller dahilinde. Çünkü gelin adayı gelinlik ile ihtişamlı görünecektir. Eğer zayıf bir damat adayı iseniz kesinlikle papyon-yelek ikilisini tercih etmelisiniz. Bu ikili size daha kalıplı bir görünüm sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Adimo Cerimonia Damatlık Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git